Web presne podľa Vašich predstáv

WWW stránky alebo webstránky sú tvorené z veľkej časti článkami a obrázkami. Ale je tam aj čosi iné. To, čo si často ani nevšimneme, ale programátorovi alebo tvorcovi webstránku to dalo dosť veľkú námahu, kým to vytvoril.
 
Čo všetko je potrebné, aby ste vytvorili perfektnú webstránku?
(Samozrejme perfektnú pre toho daného človeka. Čo je dobré pre jedného, nemusí byť dobré pre ostatných.)

prezentace

·Kreativita
Kreavitu som spomínala už aj v úvode a ani tu sa jej nevyhnem, pretože je to základný prvok, ktorý je potrebný na zostavenie perfektnej webstránky. Kreativita pri riešení problémov, pri rôznych návrhoch na vylepšenie určite bodne zákazníkovi, ktorý nevie presne, čo by chcel alebo vám to nevie úplne do detailov opísať. Pri takých ľudoch je to veľmi dôležité, lebo bez toho by ste sa v podstate nepohli.

·Znalosti z oblasti IT
Druhým najdôležitejším kritériom je to, aby ste v podstate ovládali techniku robenia webstránok, programovanie ich, upravovanie a podobné záležitosti, ktoré sa toho týkajú. Webstránka vyžaduje neustálu starostlivosť. Treba niečo upravovať, vylepšovať, zlepšovať, vynoviť… a mnoho iných vecí. Takéto znalosti získate štúdiom. Buď štúdiom v škole alebo samoštúdiom.

·Detailné požiadavky klienta
Pri objednávke sa treba vypytovať na všetky možné detaily alebo komplikácie, ktoré vás napadnú, pretože musíte presne odhadnúť, akú predstavu má váš klient. Tento prvotný rozhovor je nesmierne dôležitý, pretože od neho sa odvíja celá vaša ďalšia spolupráca. Ak klient nemá presnú predstavu, treba mu navrhnúť isté riešenia ako by sa to asi dalo spraviť. Niekedy treba trochu upraviť aj samotnú predstavu klienta a práve na to je dobrý tento rozhovor. Zrovnáte si všetky nejasnosti a vy si budete na istom.

·Rozsiahlu a stále prebiehajúcu komunikáciu s klientom
Akonáhle narazíte na nejaký problém, keď neviete ako ďalej alebo keď neviete, ako si to daný klient predstavoval, treba mu ihneď zavolať alebo inak sa s ním skontaktovať. Samozrejme, úplné hlúposti s ním riešiť nemusíte, ale podstatné veci si zaslúžia, aby boli konzultované s ním. Ak vám však dal voľnú ruku, netreba nič konzultovať.

student

·Ochota
A na poslednom mieste je ochota, nie že by nebola natoľko dôležitá, ale jednoducho jej vyšlo posledné miesto. Ochota by mala byť vašou súčasťou aj v bežnom živote, takže v podstate tu ani nemá čo robiť, ale v dnešnej dobe sa dosť vytráca zo života ľudí. V tomto prípade si treba zachovať ochotu opravovať chyby alebo nedostatky, na ktoré daný klient upozorní alebo sa mu nepáčia. Takisto ochota zrýchliť tempo, keď niekto potrebuje webstránku skôr ako ste napríklad dohodli. 

Posted in Nezařazené